הצעת מחיר חינם:

טקס חינה

תוכן עניינים
צרו איתנו קשר

חיפשתם מקום האחראי לעריכת טקס חינה? מצאתם!
האחריות של עריכת טקס חינה, לא חייבת ליפול עליכם. מה זה בכלל חינה, ומה כולל הטקס. כל הפרטים ועוד, בהמשך.

 

מהו מקור טקס חינה.

טקס חינה הינו טקס אשר נהוג בקרב עמים ועדות רבות במזרח התיכון בעיקר, טקס חינה ניתן למצוא גם באזורי אפריקה במדינות מסויימות, וכמו כן בהודו. טקס חינה אומץ גם על ידי יהודי עדות המזרח ומאז ועד היום טקס זה הפך להיות משמעותי ואף מסורת קבועה לפני החתונה. בטקס זה מורחים חומר אשר במרקמו דומה למשחה, אשר צבעו אדום כתום. חומר זה מופק מעלי צמח החינה אשר בשם המקראי נקרא בשם ״אשכול הכופר״. החינה במקורה מגיעה כאבקה אשר צבעה חום, אבקה זאת מעורבבת עם מים ליצירת משחת החינה המזכירה בוץ, ובזה מתקבל צבעה אשר הינו אדום כתום.

 

טקס חינה ביהדות.

לאחר טקסי הטבילה במקווה, ניתן לעבור לטקס אחר, טקס חינה. טקס חינה ביהדות לרוב הינו מתקיים דווקא ביום שלפני החופה. מטרתו לציין את המעבר מחיי הרווקות לחיי הזוגיות. טקס זה נעשה על ידי חומר החינה אשר ציינו ופירטנו לגביו. חומר זה נמרח על ידיהם של החתן והכלה, ודווקא בכפות הידיים. מריחת החינה נעשית בצורה עגולה הדומה למטבע על מנת לסמן ולברך את החתן והכלה בברכת שפע של פרנסה והצלחה. ישנם משפחות אשר נהגו לערוך לנשים בלבד, שטקס זה אמור לגרום לכלה למצוא חן בעיני בעלה, ומכאן מרומז השם חינה, מלשון מציאת חן. בנוסף לכך הכלה לובשת בגדים מפוארים, והכל תלוי בהתאם לעדה ולמסורת איתו היא מגיעה, ישנם לבושים שמלאים בזהב, ישנם תלבושות של סארי הגלימה ההודית או ג׳לביה הנהוגה בקרב העדה התימנית.
במסורת היהודית ניתן למצוא פירוש נוסף לשם חינה, הנכתב חנה בכתיב חסר. פירוש זה הינם שלוש המצוות אשר הכלה מצווה בהן על מנת ליצור שלום בית וטהרת המשפחה. מצוות אלה הינם חלה, נידה, הדלקת הנר. מצוות חלה הינה הפרשת חלה אשר מסמלת על שלום בית, מצוות נידה אשר קשורה בטהרה במשפחה, ובכך גם מעניקה שלום בית, והאחרונה ברשימה הינה הדלקת הנר, נר של שבת אשר מעיד גם הוא על שלום בית. ובכך בעצם מובנת מטרתה של החינה לפי היהדות, לסמן לכלה את המעבר בין חיי הרווקות לחיי הנישואים במצוות החשובות להקמת בית נאמן, ושהשלום ישרור בתוכו.

 

חברת מברוקה, החברה האחראית בשבילך ליצירת טקס חינה עבורך.

הבנו את מטרתו של טקס חינה ביהדות, או מהו בכלל טקס חינה. אך מהו המקום הטוב ביותר להזמנת האירוע, ההכנות לאירוע הינם רבות. כיום כאשר האירועים עצמם נעשים באולמות, והכלה נדרשת להרבה הכנות. לרוב אנשים נמנעים מלארגן את אירוע החינה דווקא ביום שלפני החתונה. ובכך המסורת קצת מתערערת. אך מה בנוגע לאנשים אשר ברצונם ליצור את המשך המסורת. בשביל זה חברת מברוקה נמצאים בשבילם, היכולת להתמודד עם מצבי לחץ הינה קשה לפעמים לאנשים אשר סובבים את האירוע, ואנו כאן כדי לפתור זאת. מברוקה אחראית על כל יצירת האירוע שלכם החל מהכנה של עוגיות לחינה , השכרת תלבושות לחינה, השכרת ציוד לחינה, וכמו כן כל הדברים הדרושים. נסו את השירות שלנו ביצירת האירוע המושלם בשבילכם, ובזכות הניסיון הרב אשר עומד מאחורינו, אנו מאמינים שנוכל להגיע אליכם ולעשות עבורכם את האירוע המושלם. האירוע אשר חיכתם לו במשך כל כך הרבה זמן, האירוע החשוב ביותר עבורכם כמשפחה.

המרחק ביניכם לבין הזמנת אירוע מושלם מסתכם בשיחת טלפון קצרה לנציגים שלנו, חייגו עכשיו. 072-3290-655

Call Now Button